23 października 2017

W czwartek 18 października klasa IIIa wybrała się na wycieczkę pieszą do Zawoi Smyraki. Zbiórka była o godzinie 7.45 obok świetlicy szkolnej. Wszyscy przyszli punktualnie i wkrótce ruszyliśmy. Ranek był chłodny, ale dzień zapowiadał się pięknie. Z każdą minutą słoneczko grzało coraz mocniej, a nam coraz bardziej dopisywały humory. Przez całą drogę dobrze się bawiliśmy, opowiadając sobie ciekawe historyjki, podziwiając piękny krajobraz, kolorowe liście drzew i krzewów.  
Do celu dotarliśmy po około 40- sto minutowym spacerze. Rozłożyliśmy koce na pięknej polance, niedaleko starego budynku, w którym kiedyś podobno była szkoła podstawowa, a później schronisko. Przez kilkanaście minut odpoczywaliśmy, częstując się przygotowanymi przez rodziców smakołykami. Po posiłku i krótkim odpoczynku chłopcy chętnie pobiegli grać w piłkę nożną, część dziewczynek bawiła się w chowanego, pozostałe zaś leżały na kocach. 
Dwie godziny szybko minęły i trzeba było wracać. Droga powrotna, mimo iż wycieczka już się kończyła, była również bardzo wesoła. Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdybyśmy mogli częściej w ten sposób spędzać czas w szkole.

 

 

tekst: Alicja Smyrak

 

Wycieczka do Zawoi Smyraki

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com