Nasza szkoła obecnie

 

W dniu 1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/17 w nowym budynku szkoły. 

Nowa szkoła ma powierzchnię 4750 m kw. Może przyjąć 580 uczniów, którzy będą się uczyć w 22 kompleksowo wyposażonych salach z zapleczem.

Mamy także do dyspozycji Halę Widowiskowo-Sportową, a na jej terenie dwa pomieszczenia dydaktyczne. 

Nasza szkoła do niedawna...

 

Do niedawna nasza placówka borykała się z dużymi problemami lokalowymi. Nauka odbywała się w 4 różnych budynkach, uczniowie wraz z pedagogami zmuszeni byli wędrować między nimi niezależnie od warunków pogodowych. Lekcje odbywały się w systemie zmianowym.

 

Budynki szkoły w obiektywie (od lewej: budynek z roku 1872, budynek z roku 1995, budynek "Dworca Babiogórskiego" - siedziba klas zero i świetlicy szkolnej, hala sportowa oddana do użytku w 2005r.)

 

Gdzie się uczymy?

 

Od 1 września 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Zawoi Centrum uczą się w nowym pięknym budynku, lokalizowanym w centrum wsi Zawoja
przy głównej szosie, nieopodal stadionu.

 

Kilka słów o Zawoi

 

Zawoja (woj. małopolskie, powiat suski) leży u stóp Babiej Góry (1725 m.n.p.m.) nad rzeką Skawicą. Jest to jedna z najdłuższych wsi w Polsce,
liczy około 18 kilometrów długości. Należy do znanych miejscowości letniskowych i turystycznych, stanowi punkt wypadowy dla turystyki w rejonie
Babiej Góry, pasma Policy i Jałowca. Mieśœci się tu siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego.

 

Zawoja zachwyca przybyszów, a także jej mieszkańców pięknym krajobrazem, bogatą tradycją oraz niezwykłymi okazami fauny i flory babiogórskiej. 
Ludzie są tu mili i gościnni, a nierzadko przekonujemy się również, że mają wielkie i otwarte na potrzeby bliźnich serca. W takim też duchu pragniemy wychowywać powierzonych nam uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com