07 stycznia 2020

Mikołajkowa Noc Filmowa w szkole

 

6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował charytatywną Noc Filmową w szkole, z której całkowity dochód zasili konto fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

W organizację imprezy zaangażowali się przedstawiciele Samorządu, a pracy było na prawdę sporo! Na początek uczniowie zredagowali i wystosowali prośbę do Dyrektora Szkoły o wyrażenie zgody na organizację Nocy Filmowej. Podanie było pełne argumentów „za” i pan Dyrektor przychylił się do prośby młodzieży. Kolejnym wyzwaniem było znalezienie opiekunów, ale i z tym szybko sobie poradzili. Następnie przedstawiciele Samorządu prowadzili akcję informacyjną o planowanej imprezie wśród uczniów klas 7 i 8, z pomocą opiekuna przygotowali zgody rodziców na udział uczniów w imprezie, przygotowali i rozprowadzili bilety wstępu. Przed imprezą stworzyli listę filmów do obejrzenia oraz przygotowali salę poprzez przyniesienie z hali sportowej kilkunastu materacy.

 

W tegorocznej nocy filmowej wzięło udział 43 uczniów. Zaopatrzeni w poduchy, koce, śpiwory i prowiant zjawili się o godzinie 20.00 w szkole, gdzie czekali na nich opiekunowie – pani Katarzyna Hurbol, pani Monika Kożuch, pani Klaudia Trybała, pani Agnieszka Talik oraz pani Agnieszka Warmuz-Trybała. Każdy uczestnik zapoznał się z Regulaminem imprezy i zobowiązał się do jego przestrzegania.

 

Przez całą noc do dyspozycji „kinomaniaków” była mini-kawiarnia, w której można było zrobić sobie herbatkę oraz zakupić popcorn. O 22.00 posililiśmy się wszyscy pizzą.

 

Tuż przed północą opiekunowie zorganizowali dla uczestników imprezy Mikołajkową Loterię Fantową – było tyle emocji, że wszystkim odechciało się spać J Toteż kontynuowaliśmy nasz maraton filmowy do samego rana.

Obejrzeliśmy następujące filmy: „Historia Kopciuszka: Świąteczne życzenie”, „Jak zostać kotem”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Listy  do M” oraz „Shrek”.

 

Uczestnicy imprezy oprócz oglądania filmów spędzili miło czas na wspólnych pogawędkach, niektórzy grali w planszówki, ale też wielu było takich, którym zbyt trudno było się rozstać ze smartfonem L

Nad ranem zabraliśmy się za sprzątanie, ale wtedy nagle wszystkich dopadło wieeeeelkie zmęczenie ;)

 

Serdeczne podziękowania kieruję przede wszystkim do przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Joli Mętel, bez jej zaangażowania i pozytywnego nastawienia nie byłoby Nocy Filmowej! Dziękuję wszystkim pomocnikom Joli, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz pomagali w przygotowaniu i sprzątaniu sali. Dziękuję opiekunom, którzy bezinteresownie czuwali nad uczniami przez całą noc, dzielnie walcząc ze zmęczeniem oraz przynieśli fanty na loterię. Dziękujemy panu Wojciechowi Bartunkowi z Pizzerii „Przy stadionie” – dzięki promocyjnej cenie pizzy więcej pieniążków zasili konto fundacji. Na koniec dziękuję wszystkim uczniom – uczestnikom imprezy – za dobre zachowanie, zdyscyplinowanie, za każdy uśmiech, miło spędzone razem chwile i oczywiście za dar pieniężny. Nasze mikołajowe nocowanie w szkole - oprócz rozrywki oraz integracji uczniów i nauczycieli - zaowocowało przekazaniem kwoty 620zł do naszej szkolnej puszki WOŚP.

 

Pragniemy jednocześnie poinformować, że w dniach 8.01-10.01 będzie możliwość dorzucić się w szkole do zbiórki 28. Finału WOŚP i otrzymać pamiątkowe serduszko.

 

Natomiast w dniu finału, w niedzielę 12 stycznia znajdziecie kwestujących wolontariuszy (koniecznie z identyfikatorami!) w wielu miejscach w Zawoi, a od godziny 12.00 w Koronie Ziemi startuje wielka impreza organizowana przez Zawojski Sztab WOŚP. Szczegóły na plakatach oraz na https://www.facebook.com/pg/sztabwospzawoja Zachęcamy do udziału!

 

 

aktualizacja z dnia 16.01.2020

 

Miło nam poinformować, że w naszej szkolnej skarbonce WOŚP znalazło się ostatecznie aż

 

2705,83zł i 3,16 euro

 

i tym samym nasza skarbonka zajęła 3. miejsce (na 50 zarejestrowanych puszek) w zawojskim sztabie WOŚP.

 

Serdecznie dziękuję wolontariuszom, którzy kwestowali w cieplutkim budynku szkoły i w bardzo mroźny poranek przy kościele - Julii Mazur, Edwinowi Giertuga oraz Zuzannie Zemlik oraz paniom Agnieszce Talik i Marcie Trybała za opiekę nad wolontariuszami. 

 

 

tekst: Agnieszka Warmuz-Trybała, opiekun SU

 

WSPIERAMY WOŚP

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com