21 listopada 2018

Drużyna chłopców Naszej Szkoły zdobyła kolejny tytuł Mistrza Gminy Zawoja w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem nasi uczniowie okazali się najlepsi w rozgrywkach piłki koszykowej. Turniej rozpoczął się meczem chłopców SP Skawica z SP Centrum. To był bardzo zacięty mecz ale nasi uczniowie poradzili sobie i wygrali 18:17. W drugim swoim meczu Centrum wysoko (32:11) pokonało uczniów z SP 2 Zawoja Wilczna i tym samym tytuł Mistrza Gminy Zawoja został obroniony. Świetną postawę w turnieju zaprezentowały również dziewczęta. Pierwszy mecz z SP Skawica to prawdziwy thriller. Najpierw na prowadzeniu Skawiczanki. Jednak nasze dziewczęta systematycznie odrabiały straty. Kiedy w trzeciej kwarcie Skawica podwyższyła prowadzenie wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego!!! Nasze dziewczęta nawet przez chwilę nie straciły nadziei i w czwartej kwarcie doprowadzamy do wyrównania. W dogrywce rzucamy kosz za koszem i ostatecznie wygrywamy 17:13. W kolejnym meczu dziewczęta z Skawicy wysoko pokonują koleżanki z Wilcznej (18:10) choć te prowadziły już 2:8. Przed ostatnim meczem każda z drużyn miała jeszcze szansę na pierwsze miejsce. Mecz SP Centrum - SP Wilczna świetnie rozpoczął się dla naszej drużyny. Po rzutach Adrianny Basiury, Eweliny Hutniczak i Amelii Kudzia wychodzimy na prowadzenie 7:2, jednak druga połowa meczu to popis zawodniczek z Wilcznej, które odrabiają straty i nawet wychodzą na 6 punktowe prowadzenia. Ostatnia kwarta to szalony pościg w wykonaniu naszej drużyny. Punkty zdobywają Julia Czarna, Amelia Kudzia i Natalia Smyrak. Niestety Wilczna również punktuje i ostatecznie przegrywamy 23:24. Na domiar złego w cały turnieju zajmujemy II miejsce. Po podliczeniu małych punktów okazuje się, że zabrakło 1 małego punktu:(

Mimo wszystko możemy być dumni z takiej postawy naszych dziewcząt i oczywiście chłopców.

PS - specjalne podziękowania od trenera dla kapitana drużyny Patryka Basiury:) Ł.S