29 grudnia 2018

19 grudnia 2018 r. w siedzibie Biblioteki Suskiej odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XVIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Podbabiogórskie opowieści".

 

Daniel Radwan zdobył I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych za pracę pt.  "Rodzinna miłość do gór". Jego klasowy kolega Bartosz Bachul zajął  II miejsce w tej samej kategorii. Bartosz przygotował na konkurs pracę pt.  "Wspomnienia opowiedziane przez dziadka Stanisława Motowidło wnukowi Bartoszowi Bachulowi".  Weronika Zachura zachwyciła jury pracą pt. "Wyjęte z niepamięci okruchy wspomnień", które przyznało jej  II miejsce w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i trzecich gimnazjum.

 

W konkursie, organizowanym przez Bibliotekę Suską im. dra Michała Żmigrodzkiego przy udziale Starostwa Powiatowego, w tym roku udział wzięło 74 uczniów szkół różnego szczebla z terenu powiatu suskiego. Tegorocznym motywem przewodnim konkursu była "Rodzinna saga", które skłaniało  uczestników do odkrywania swoich korzeni oraz rozmów z krewnymi na temat związków ich rodzin z terenem Podbabiogórza. Utwory oceniane były przez jury składające się z pracowników Biblioteki Suskiej: Katarzynę Cholewę, Dominikę Fiejtek oraz Ewę Mielczarek.

 

Serdecznie gratuluję sukcesów.

 

 

tekst: K. Wilczyńska

 

Sukcesy w Powiatowym Konkursie Literackim "Podbabiogórskie opowieści"

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com