15 października 2017

Marta Pająk z kl. IIIa zdobyła III miejsce w XV edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Regionalnej "W cieniu jodeł i świerków", który odbył  się 12 października br. o godz. 10:00 w Bibliotece Suskiej. Podczas eliminacji naszą szkołę godnie reprezentowali także Adrianna Basiura (kl. IIa) i Marcin Pasierbek (kl. IIa).

 

W konkursie prezentowane mogły być wyłącznie utwory tematycznie związane z regionem Podbabiogórza i/lub napisane przez autorów pochodzących z naszego regionu. Nasi recytatorzy wybrali do wygłoszenia teksty prozatorskie napisane gwarą przez Stanisława Raka, które zostały zebrane w zbiorze „Sumiynnie tak było”. Wśród utworów poetyckich pojawiły się wiersze Katarzyny Gawronowej oraz Stanisława Palecznego.

 

Serdecznie gratuluję dobrych występów Marcie, Adzie i Marcinowi oraz zachęcam innych do posługiwania się gwarą oraz kultywowania tradycji i zwyczajów regionalnych, bo powtarzając za Cyprianem  Kamilem Norwidem: „Żeby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”. 

 

 

tekst: K. Wilczyńska

 

Sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com