21 listopada 2018

Halloween to czas radości i słodkości w naszej szkole. W tym roku szkolnym uczniowie zmagali się z dyktandem "Trick or Treat" , które nie tylko musieli napisać, ale co więcej zilustrować. Najlepszymi okazali się: Adrian Kudzia i Dominik Szarlej z klasy VIIIa. Drugie miejsce przypadło Adriannie Basiura i Weronice Zachura z klasy IIIa, trzecie powędrowało do Roksany Basiura i Michała Sałaciaka z klasy VIIIa.

 

W przygotowanie najlepiej wyglądającej mumii z papieru toaletowego oraz ustnej prezentacji arcydzieła zaangażowanych było aż 42 uczniów. Ocenie podlegała estetyka wykonania, kreatywność, wkład pracy, prezentacja na scenie oraz znajomość języka angielskiego. Wszystkie mumie były niezwykłe, ich taniec był unikatowy, a ustne prezentacje pokazały, że nawet w trakcie takiej zabawy można doskonalić umiejętności językowe. Bezkonkurencyjna okazała się klasa  IIIb, której przedstawicielami byli Artur Dudoń, Kamil Kaczmarczyk i Przemysław Wronka. Drugie miejsce zdobyła klasa VIIIa z Roksaną Basiurą, Gabrielą Tomczak i Julią Czarną na czele, na trzecim uplasowała się klasa VIIb w osobach Artura Toczka, Adama Spyrki Huberta Białasa.

                                              

Warto także wspomnieć o niezwykłym Halloweenowym tańcu w wykonaniu klas IV wraz ze specjalnym gościem w osobie małego Szymusia, który pomimo tego, że jeszcze nie chodzi do szkoły, wspólnie z mamą postanowił obdarować słodyczami uczestników tegorocznych obchodów. Wspaniałe stroje, prezentacja na scenie oraz umiejętność współpracy w grupie dały zwycięstwo klasie IVb.

 

Weronika Zachura, uczennica klasy IIIa gimnazjum po raz kolejny udowodniła, że w pisaniu nie ma sobie równych. Jej Halloweenowa historyjka w języku angielskim, opatrzona wyjątkowymi rysunkami okazała się najlepsza.

 

W ciągu całego dnia uczniowie poszukiwali ukrytych symboli Halloweenowych, z których każdy miał swoją wagę. Zaskoczeniem okazał się czarny kot, który wart był - 8 punktów i czarownica, której znalezienie równoznaczne było z utratą 5 punktów. Okazało się, że nasi uczniowie mają w sobie ducha walki, bo niektórzy byli gotowi do wyścigu już o 7 rano. Dzięki dużemu zaangażowaniu dziewcząt z klasy VIIIa udało się sprawnie wyłonić najszybszych.

 

1 miejsce: klasa IIIb - 392 punkty

2 miejsce: klasa IIIa - 241 punktów

3 miejsce: klasa VIIb - 48 punktów

 

Chętni uczniowie mogli również odwiedzić salon gier prowadzony przez uczennice z klasy IIIb gimnazjum, aby udowodnić, kto jest najszybszy w jedzeniu jabłka, unoszącego się na wodzie czy wiszącego na sznurku, oczywiście bez użycia rąk.

 

Co więcej, uczniowie  trenowali grę w kręgle, delektując się ciastami, ciasteczkami i innymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców i ich pociechy, które mogli zakupić na kiermaszu zorganizowanym przez SU naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy zdarzenia potwierdzają, że nie można było  oprzeć się tym wypiekom, nie tylko z powodu ich wyglądu, ale przede wszystkim z racji celu w jakim były przygotowane. Postanowiliśmy wesprzeć byłą uczennicę naszej szkoły, która zmaga się z poważną chorobą i dzięki Wam udało się pozyskać kwotę 1400,00 złotych. Dziękujemy!!!

 

Nie można zapomnieć o sponsorze większości konkursów, odbywających się w naszej szkole, a więc naszej Spółdzielni Uczniowskiej wraz z opiekunem Panią Teresą Koziną. Dziękujemy!!!

 

Gratuluję zwycięzcom sukcesów. Dziękuję za udział i zaangażowanie komisji konkursowej            w składzie: Pan Dyrektor Krystian Kaznowski, Pani Joanna Pacyga i Pani Marta Trybała.

Wszystkim, których nie wymieniłam z imienia i nazwiska, a dzięki którym mogliśmy się uczyć, bawiąc się serdecznie dziękuję.

 

 

tekst: Edyta Chowaniak

 

Nauka przez zabawę

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com