04 grudnia 2017

Puchar wraca do Zawoi!!!

Dziewczęta z Zawoi Centrum zdobyły pierwsze miejsce w Powiatowym turnieju piłki koszykowej, który odbył się 1 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Wcześniej w turnieju eliminacyjnym, który odbył się w Zawoi Centrum nasze koszykarki pokonały SP Zembrzyce oraz SP Toporzysko. W pierwszym meczu  turnieju finałowego Zawojanki zmierzyły się z koleżankami ze Styszawy. Po dwóch słabszych kwartach w trzeciej nastąpiło przełamanie i nasze dziewczyny wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Do finału awansowały również dziewczęta z Suchej Beskidzkiej, które pewnie pokonały SP Zembrzyce. Mecz finałowy świetnie rozpoczęły Zawojanki - dwa rzuty za 3 punkty Alicji Pająk pozwoliły na szybkie objęcie prowadzenia. Druga i trzecia kwarta należały jednak do gospodyń turnieju, które na 5 minut do zakończenia meczu prowadziły 13-7. Ostania kwarta to jednak prawdziwy popis naszej drużyny. Sygnał do ataku rzutem za 3 punkty dała Aleksandra Iciek, która jak się później okazało z dorobkiem 19 punktów została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju. Katarzyna Mętel nie chciała być gorsza i również trafiła za 3. Co prawda dziewczęta z Suchej zdobyły jeszcze dwa punkty ale do końca meczu punktowały już tylko Zawojanki zwyciężając ostatecznie 25-15.

tekst: autor tekstu

Mistrzostwo Powiatu dla naszych dziewcząt!!!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."