20 marca 2024

Laura Ficek z klasy 7b zdobyła I miejsce w XXIII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Podbabiogórskie opowieści”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 lutego 2024 roku w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej. Podczas gali finałowej odebrała ona nagrodę z rąk wicestarosty suskiego Zbigniewa Hutniczaka.

 

Młodzi adepci pisarstwa wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, kreatywnością i sprawnością warsztatową, gdyż motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: “Wielkie odkrycia i wynalazki”. Nawiązywało ono do postaci wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika i jego przełomowych odkryć, które zmieniły oblicze świata.

 

Na konkurs wpłynęły 124 prace, które oceniane były w czterech kategoriach wiekowych przez jury w składzie: Ewa Mielczarek - pisarka, bibliotekarka Biblioteki Suskiej, Dominika Fiejtek - polonistka, bibliotekarka Biblioteki Suskiej, Marcin Leśniakiewicz - pisarz, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Gremium to doceniło opowiadanie Laury pt. "Między duchem a materią" i przyznało jej I miejsce w kategorii  II – klasy 7 i 8 szkoły podstawowej.

 

Bardzo gratulujemy Laurze tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów literackich.

 

 

Foto: https://bibliotekasuska.pl/aktualnosci/final-zdjecia-roku-powiatu-suskiego-23-konkursu-literackiego-podbabiogorskie-opowiesci/

 

 

tekst: Katarzyna Wilczyńska

 

Literackie laury Laury w Powiatowym Konkursie Literackim "Podbabiogórskie opowieści"

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com