14 kwietnia 2019

Świetnie spisała się reprezentacja chłopców naszej szkoły w kolejnych zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Najpierw nasi uczniowie wygrali eliminacje gminne pokonując rówieśników z ZSP Skawica oraz SP 2 Zawoja Wilczna. Następnie Zawojanie wygrali eliminacje powiatowe. W końcu po wielu latach przerwy udało się awansować do finałów powiatowych, w których najpierw zmierzyliśmy się z SP Zembrzyce. Od początku nasi uczniowie kontrolowali przebieg meczu i po pewnej wygranej awansowaliśmy do finału. Naszym przeciwnikiem okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Co prawda po bramce Patryka Basiury objęliśmy prowadzenie jednak kolejne minuty należały do uczniów z Suchej Beskidzkiej, którzy po pierwszej połowie wysoko prowadzili. Druga połowa była wyrównana jednak nie się nam odrobić strat i ostatecznie przegraliśmy 12-19. Mimo porażki możemy być dumni z walki i zaangażowania naszego zespołu. Trzeba zauważyć, że tytuł wicemistrza powiatu w kategorii chłopców to jak dotąd największe osiągnięcie w historii naszej szkoły. Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju (15 bramek) został Patryk Basiura, MVP Drużyny wybrano Patryka Smyraka.

Skład naszej drużyny: Szymon Toczek, Mateusz Skoczeń, Basiura Patryk, Patryk Smyrak, Marcin Pasierbek, Dawid Szarlej, Aleksander Zemlik, Mateusz Pudalik, Przemysław Wronka, Jakub Mazur, Dawid Smyrak, Kacper Marek, Szymon Krawczyk Artur Dudoń