31 października 2018

Świetnie w tym roku szkolnym spisują się uczniowie naszej szkoły w Zawodach sportowych organizowanych przez SZS. Drużyna chłopców po zwycięstwie w eliminacjach gminnych halowej piłki nożnej równie dobrze poradziła sobie w eliminacjach powiatowych pewnie pokonując SP Placza (8-1), SP Stryszawę 3-1 oraz SP Osielec 5-4. W Finale Powiatowym Zawojanie w pierwszym meczu zmierzyli się z rówieśnikami z Juszczyna. Już w 5 sekundzie po pięknej akcji i podaniu Marcina Pasierbka piłkę do pustej bramki wpakował Mateusz Pudalik. Juszczyn odpowiedział bramką w 8 minucie i do przerwy było 1-1. Po przerwie bramki strzelali już tylko Zawojanie. Najpierw Dawid Smyrak precyzyjnie przymierzył z dystansu i było 2-1, chwilę później Patryk Smyrak wykorzystał podanie od Marcina Pasierbka zdobywając trzecią bramkę dla drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla SP Zawoja.  W Wielkim Finale nasi uczniowie zmierzyli się z drużyną z SP Bystra Podhalańska. To był mecz godny finału. W 4 minucie Bystra wyszła na prowadzenie jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Mateusz Pudalik po kapitalnej, indywidualnej akcji. Ten sam zawodnik otworzył wynik w drugiej połowie - a gol również był wyjątkowej urody. W samej końcówce pięknego gola zdobył Igor Kulka ale na więcej Zawojanie nie pozwolili i to nasi uczniowie awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się w Nowym Targu.

Nie tylko w grach zespołowych SP Centrum odnotowuje sukcesy. Podczas zawodów w indywidualnej lidze LA nasi uczniowie zdobyli 4 medale. Złoto dla Patryka Basiury (pchnięcie kulą), srebro dla Patryka Smyraka (pchnięcie klulą) i Marcina Pasierbka (skok w dal i bieg na 300m) Dobrze spisali się również Piotr Dyrcz IV miejsce (pchnięcie kluą) oraz Artur Dudoń IV miejsce (bieg na 1000m)

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach sportowych.

Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów!!!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."