21 stycznia 2020

Krzewiąc wśród uczniów ideę wolontariatu, włączyliśmy się  w ogólnopolską akcję "Razem na Święta" organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

W okresie przedświątecznym w naszej szkole został przeprowadzony Kiermasz Świąteczny, podczas którego wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali słodkości. Dochód, który udało się uzyskać, został przekazany na leczenie dla małego Olafa Malika.

 

Olaf zmaga się z ciężką chorobą nowotworową, o nazwie neuroblastoma. Guz zidentyfikowano w prawej nerce. Niestety leczenie chłopca jest nierefundowane. Na szczęście można jeszcze liczyć na ludzi o dobrym sercu! W zbiórkę włączyło się wiele osób i instytucji, a skarbonka założona przez Fundację Siepomaga szybko zaczęła się zapełniać.

 

Wielkie serca okazali także rodzice naszych uczniów, którzy zaoferowali pomoc. Przygotowali na nasz kiermasz przepyszne wypieki, ciasteczka, babeczki, galaretki i pierniczki, sprawiające, iż poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.  Z tego miejsca  jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie, życząc, aby dobro, które okazaliście wróciło do Was z nawiązką w Nowym 2020 Roku.

 

 

tekst: Marta Trybała, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 

 

więcej na temat zbiórki dla Olafa na stronie https://www.siepomaga.pl/olaf

Kiermasz świątecznych słodkości dla Olafa 

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com