18 stycznia 2019

W niedzielę 13 stycznia 2019r. dochowując kilkunastoletniej tradycji na scenie Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi wystawiliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe, które - również zgodnie z tradycją - trochę zaskoczyły widzów fabułą :)

 

W tym roku przedstawienie nosiło tajemniczy tytuł "Porwanie trzech króli". Było trochę zabawnie, trochę  nowocześnie, trochę refleksyjnie i jak zwykle - emocjonująco!

 

W tegorocznych jasełkach wystąpiło łącznie 35 aktorów, 20 "śpiewaków" w scholi oraz 3 fachowców od scenografii, oświetlenia i dźwięku. Nasza ekipa jasełkowa to nauczyciele i uczniowie klas od 4 do 8 i gimnazjum wyłonieni przed dwoma miesiącami w drodze castingu. Scenariusz napisała p. Joanna Pacyga, która była również głównym reżyserem i udzielała aktorom wskazówek. Pomocnikami w przygotowaniu całego przedsięwzięcia były p. Beata-Warta Madej oraz p. Agnieszka Warmuz-Trybała. Niezwykłe kreacje aktorskie oprócz uczniów zaprezentowali również p. Zbigniew Marcak, jako prorok oraz p. Elżbieta Iciek, jako Lucyfer. 

 

Niedzielny występ poprzedzony był wieloma godzinami prób, ćwiczeń, treningów i przygotowań. Mieliśmy niezwykłą okazję współpracować przy świetnym projekcie, myśleć kreatywnie, uczyć się wzajemnie od siebie i lepiej się poznać. Jak co roku, występ przyniósł nam wiele satysfakcji. Owacje publiczności, miłe słowa są dla nas bardzo miłe i budujące, są prawdziwą nagrodą za poniesiony trud. Dziękujemy!

 

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji spektaklu, w szczególności:

-Babiogórskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali widowiskowej oraz p. Grzegorzowi Fickowi za opiekę nad sprzętem oświetleniowym i nagłośnieniem;

- p. Łukaszowi Kulce za zaprogramowanie świateł;

- p. Marcinowi Liszcze za filmowanie;

- p. Dorocie Czaja za uszycie kostiumów dla aniołów;

- p. Mateuszowi Pochopień ze szkoły tańca Elita za przygotowanie uczniów do występu

- p. Teresie Kozinie za poczęstunek dla aktorów ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską

- wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom, uczniom, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Jasełek, np. poprzez przygotowanie elementów scenografii, wypożyczenie strojów i rekwizytów, podwożenie na próby, itp.

 

Jasełka to nasze wspólne dzieło, które może powstawać dzięki zgodzie i współpracy wielu osób. Dlatego, choć kosztuje dużo wysiłku jest takie cenne i warto je pielęgnować!

 


tekst: AW-T

Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com