19 listopada 2018

SZKOLNY PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

 

Obchody 100-lecia niepodległości rozpoczęliśmy już w poniedziałek, 5 listopada. Uczniowie klas 4-8 oraz gimnazjum zebrali się w sali widowiskowej BCK na zorganizowanym przez p. Wiesławę Krzeszowiak Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Każda klasa przygotowała z tej okazji jeden utwór i wystąpiła na scenie. Usłyszeliśmy radosne, nowoczesne piosenki oraz uroczyste i wzruszające pieśni. To niezwykle spotkanie było okazją do integracji zespołów klasowych a zarazem wprowadziło nas w uroczysty nastrój związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

UROCZYSTA AKADEMIA

 

We czwartek, 8 listopada, wzięliśmy udział w uroczystej akademii przybliżającej nam Narodowe Święto i historię trudnej drogi naszej Ojczyzny do wolności. Akademię przygotowała klasa 3B gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Iciek oraz p. Zbigniewa Marcaka.

 

BICIE „REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ”

 

Akcja „Rekord dla Niepodległej” była organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do Akcji zgłosiło się 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych. Również nasi uczniowie i nauczyciele 9 listopada o godzinie 11:11 odśpiewali w Hali Widowiskowo-Sportowej 4 zwrotki Hymnu Narodowego.
 

 

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH - POLSCY PATRIOCI

 

Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie prac plastycznych i przygotowali wspaniałe portrety polskich patriotów i osób zasłużonych dla Ojczyzny. Mogliśmy je podziwiać na wystawie zorganizowanej przez p. Wiesławę Krzeszowiak w holu na I piętrze.

 

 

 

tekst: K. Sieniawska, A.W-T

 

Jak uczciliśmy 100-lecie Niepodległości...

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com