01 grudnia 2017

W sobotę 25 listopada 2017r. czworo uczniów z klas III gimnazjum pod opieką p. Agnieszki Warmuz-Trybały wzięło udział w jubileuszowej X edycji konkursu Maraton Matematyczny. 

 

Jest to drużynowy konkurs wiedzy i umiejętności matematycznych organizowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Starosty Suskiego.

 

W tym roku uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w trzech etapach. W kategorii Gimnazjum startowało 7 drużyn. Po pierwszym etapie ku naszej ogromnej radości byliśmy na pierwszej pozycji! Po drugim etapie utrzymaliśmy pierwsze miejsce, jednak dzieliliśmy najwyższy stopień podium z drużyną z Lachowic. Niestety nasi rywale na "ostatniej prostej" uzyskali nieco więcej punktów i musieliśmy tym razem zadowolić się drugim miejscem.

 

Nasza drużyna w składzie: Maja Sobczak-Rzewnicka, Alicja Pająk, Norbert Groń oraz Kacper Smyrak zasługuje na słowa uznania! Pokazaliście, że matematyka Wam nie straszna! Pokazaliście, że potraficie wspaniale współpracować w grupie, zawzięcie rywalizować z rówieśnikami na polu naukowym i czerpać satysfakcję z podjętego trudu! Dziękujemy za wspaniałe emocje i piękny wynik! Gratulacje!

 

 

tekst: AW-T

II miejsce w powiecie w Maratonie Matematycznym

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com