29 grudnia 2017

Antoni Bogdan, uczeń kl. IIIa gimnazjum, zdobył I miejsce w XVII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Podbabiogórskie opowieści”. Tegorocznym tematem konkursu był BOHATER PODBABIOGÓRZA. Rozmowy z rodzicami, bliskimi, znajomymi oraz „studiowanie” publikacji o stryju swojej mamy i przegląd domowego archiwum zainspirowały Antka do napisania pracy pt. „ Stanisław Smyrak – strażnik kultury babiogórskiej”.

Uroczyste podsumowanie XVII edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „Podbabiogórskie opowieści” odbyło się  20 grudnia 2017 r. w siedzibie Biblioteki Suskiej w Suchej Beskidzkiej. Głównym celem konkursu jest doskonalenie umiejętności literackich oraz pielęgnowanie lokalnej tradycji, historii i kultury wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców oraz miłośników naszego powiatu. 

Do konkursu przystąpiło 139 uczestników, którzy poszukiwali „Bohatera Podbabiogórza” wśród krewnych, artystów i osób publicznych.  Młodzi pisarze redagowali wywiady, opowiadania, artykuły, reportaże, a nawet pisali wiersze, tworząc swoiste archiwum życia codziennego.

 Laureaci „Podbabiogórskich opowieści” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

            Serdecznie gratuluję Antkowi udanego debiutu literackiego, a innych zachęcam do podejmowania prób pisarskich, bo jak mawiał Marek Hłasko:

„Człowiek nie potrafi ocenić swoich błędów tak długo, jak opowiadanie leży w szufladzie biurka; trzeba je opublikować i zacząć wstydzić się za nie; to jest jedyna możliwość nauczenia się czegokolwiek na przyszłość.”

            Antoni Bogdan nie ma powodu do wstydu, wręcz przeciwnie – powinien odczuwać dumę i radość z osiągniętego sukcesu.

 

 

tekst: K. Wilczyńska

 

I miejsce naszego gimnazjalisty w Powiatowym Konkursie Literackim

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com