24 czerwca 2021

DZIEŃ JEZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE!!!

Muzyka w nauce języka obcego stanowi jedno z najbardziej skutecznych połączeń przyjemnego z pożytecznym.

 

 

W związku z zakończeniem I edycji konkursu ”TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO – YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR” zorganizowanego w ramach obchodów Dnia Języków Obcych pragnę serdecznie podziękować wszystkim za pomoc i wsparcie oraz pogratulować uczestnikom naszych językowych zmagań, a w szczególności: Nadii Trybale z klasy 7a za zajęcie I miejsca, dziewczętom z klasy 6b: Sandrze Dulkiewicz i Wiktorii Trzebuniak, którym przypadło miejsce II oraz ABBIE, czyli Paulinie Mazur i Ewelinie Dańczak z klasy 7b, które uplasowały się na III miejscu. Ciekawe aranżacje, unikatowe stroje i perfekcyjna zanajomość języka angielskiego sprawiły, że choć przez krótką chwilę mogliśmy oderwać się od otaczającej nas rzeczywistości. Momentami było poważnie, ale w większości utworów mieliśmy okazję zobaczyć odważnych i utalentowanych młodych ludzi, lubiących uczyć się bawiąc. 

A oto wyniki głosowania, w którym wzięło udział 74 uczniów:

 

 

Dzięki nauce języków stajesz się bardziej pewny siebie.

 

https://ochmilano.pl/wp-content/uploads/2016/12/hands.jpg

Uczestnicy naszych obchodów wzięli udział w anonimowej ankiecie, w której wyrazili swoją opinię na temat sympatii do języka obcego. 50 % ankietowanych postawiło na różnorodność i niezależność, 40% wskazało na możliwość porozumiewania się i poznawania innych kultur, a pozostałe 10% docenia język obcy za to, że jest.

 

Badania naukowców z Uniwersytetu w Chicago wykazały, że mówienie w obcym języku wspomaga proces podejmowania prawidłowych decyzji. Wyniki są zaskakujące. W sytuacji, gdy problem zostaje przedstawiony nam w języku, który nie jest naszym językiem ojczystym, rozpatrujemy go bardziej racjonalnie i jesteśmy mniej podatni na wpływ emocji.

 

Ponadto, uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych z zakresu znajomości nazw stolic i flag tych krajów. Najlepsza okazała się klasa 5a z liderem w roli Tymoteusza Gancarczyka, następnie 5b i 8a. Kolejne miejsca przypadły klasom: 6a, 4b, 8b, 7b, 7a, 4a i 6b.

   

 

Gratuluję i zapraszam za rok!

 

tekst: Edyta Chowaniak

 

Dzień Języków Obcych

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com