28 listopada 2017

W dniu 07.11.2017r. uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę autokarową do kina Cinema City w Krakowie na film animowany pt. "Emotki". Fajny film swoją fabułą i akcją przeniósł nas w niesamowite miejsce do wnętrza naszych smartfonów. Dzieci  śmiały się przez cały seans.

 

Film wywarł duże wrażenie na młodych widzach. Dzieci po zakończonym seansie były zadowolone, wszyscy bawili się wyśmienicie. Według mnie wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Film okazał się ciekawy.

 

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie fabryki bombek w Bęble. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób powstają bombki choinkowe. Na początku każde dziecko samodzielnie ozdobiło bombkę według własnego pomysłu i kreatywności, przy pomocy farb i brokatów. Powstały niezwykle różne i twórcze bombki, które każdy uczeń na koniec wycieczki mógł zabrać do domu. Później obejrzeliśmy film przedstawiający proces powstawania bombek. Następnie zwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia, w których ozdoby są ręcznie zdobione, suszone i pakowane.

 

Podczas wizyty w zakładzie zapoznaliśmy się z etapami powstawania ozdób, od ręcznego formowania szkła po techniki profesjonalnego zdobienia. Byliśmy zaskoczeni ogromem pracy włożonej w wykonanie każdej bombki. Na koniec mogliśmy zobaczyć mnóstwo szklanych ozdób sprzedawanych w przyfabrycznym sklepie oraz dokonać pamiątkowych zakupów. 

 

Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy do autokaru, który zabrał nas w drogę powrotną. Przez całą podróż trwały dyskusje na temat minionego dnia. Około godziny 17.00 dojechaliśmy pod naszą szkołę i wszyscy rozeszli się do swoich domów.

 

Cieszę się, że mogliśmy się trochę rozerwać i zapomnieć o codziennych, szkolnych obowiązkach. Z chęcią wezmę udział w kolejnej takiej wycieczce.


 

 

tekst: Kamil Chowaniak kl. IIIa

 

Bomb(k)owa wycieczka najmłodszych klas 

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com