28 grudnia 2018

28 listopada 2018 roku w ramach obchodzonych co roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Suchej Beskidzkiej Dni Języka Polskiego Adrianna Basiura i Mateusz Front z klasy IIIa  reprezentowali nasze gimnazjum w X edycji Powiatowego Konkursu „Czytanie Poezji na Różne Sposoby” w 100- lecie Niepodległej Polski, któremu w tym roku towarzyszył cytat z piosenki Jonasza Kofty: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi”.

 

Nasi artyści zaśpiewali w duecie „Dumkę na dwa serca”  (sł. Jacek Cygan, muz. Krzesimir Dębski), którą niegdyś wykonali Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak.

 

Publiczność doceniła gromkimi brawami brawurowe wykonanie piosenki Maryli Rodowicz „Niech żyje bal” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski), które przygotowała Adrianna Basiura. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego jury, w składzie: pani wicedyrektor Anna Tatara, pani Iwona Kołodziejczyk-Gurdek, pani Marzena Polak, miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ale po długich obradach postanowiło przyznać naszej solistce Adriannie Basiurze III miejsce.

 

Występy naszych reprezentantów świadczą o tym, że nawet w tak trudnej materii, jaką jest poezja śpiewana, dają sobie znakomicie radę, a ich talentów wokalnych już nie trzeba odkrywać, tylko pieczołowicie je pielęgnować.

 

 

tekst: K. Wilczyńska

 

Adrianna Basiura i Mateusz Front śpiewać... mogą i powinni!

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com