20 marca 2017

17 marca był nie tylko kolorowy, ale przede wszystkim pełen zabawy, słodkości, irlandzkiej muzyki i okazji aby sprawdzić umiejętność współpracy w grupie, dar przedsiębiorczości i niezwykły talent kulinarny. Uczniowie klasy Vb i reprezentanci naszego gimnazjum zorganizowali kiermasz przekąsek w barwach flagi irlandzkiej.  Babeczki, ciasteczka, ciasta, galaretki owocowe, orzeźwiające soki cieszyły się ogromnym powodzeniem i skusiły również tych, którzy dbają o linię. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy podczas kuchennych zmagań, młodzieży za udział w tym przedsięwzięciu, no i oczywiście naszym klientom, dzięki którym udało się zebrać 306,17 zł.

 

Po obfitym deserze czas na spalenie kalorii, a więc bieg w poszukiwaniu zielonych koniczynek. Uczniowie bardzo szybko uporali się z zadaniem, a zwycięstwo przypadło Adriannie Basiurze, która odnalazła 37 koniczynek z 250. Szybkość, precyzja no i oczywiście bystre oko to cechy nad którymi trzeba będzie jeszcze trochę popracować, ponieważ za niecały miesiąc będziemy szukać czekoladowych jajek. Gratulujemy uczniowi klasy Vb Hubertowi Białasowi, który dostrzegł jedyną czterolistną koniczynkę.

 

Ponadto, uczniowie mieli okazję spotkania się z irlandzkimi skrzatami, w rolę których wcieliły się uczennice klasy II b Aneta Kudzia i Beata Radwan. Mogliśmy podziwiać dekoracje wykonane przez uczniów klasy III pod kierownictwem Grzegorza Stańczyka. Plakaty  zatytułowane ‘Beautiful Ireland’  autorstwa Izabeli Spyrki i Sabiny Bronickiej z klasy I a, Amelii Madej z klasy I b, oraz Patrycji Matyji z klasy III i prace plastyczne uczniów klasy Vb przybliżyły nam historię i tradycje związane z obchodami Dnia Świętego Patryka. Nie udałoby się stworzyć iście irlandzkiego nastroju gdyby nie oprawa muzyczna przygotowana przez Rafała Dolecha i Mateusza Dyrcza z klasy II b. 

 

Serdeczne gratulacje dla klasy II b gimnazjum za zajęcie I miejsca w konkursie na najciekawszą dekorację z okazji Dnia Świętego Patryka. Wyrazy uznania dla talentu malarskiego uczniów klasy Vb, którzy zaprojektowali koszulki na dzisiejszą okazję oraz dla wszystkich, którzy zaprezentowali swoją garderobę w kolorze zielonym.

Dziękuję za zaangażowanie i współpracę tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia.

 

 

tekst: Edyta Chowaniak

 

Patrykowy entuzjazm dobiegł końca

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com