21 stycznia 2017

W dniu 19 stycznia 2017 roku szkoła miała zaszczyt gościć wielce znamienitych gości. W tym dniu bowiem mogliśmy uhonorować nasze Kochane Babcie i wspaniałych Dziadków. Z tej okazji Dyrektor szkoły Pan Krystian Kaznowski oraz zastępca - Pani Lucyna Toka serdecznie powitali licznie zgromadzonych Seniorów z okazji ich święta.

 

To bardzo podniosła uroczystość, która już wpisała się w kalendarz naszej placówki, ale w tym roku była ona dodatkowo atrakcyjna, gdyż nowy budynek szkolny zrobił na gościach ogromne wrażenie.

Podczas spotkania nasi ukochani Goście mogli w bogatej scenografii  podziwiać nas w roli aktorów, gdyż przedstawiliśmy Jasełka Bożonarodzeniowe z rolami Maryi, Józefa, pastuszków, Trzech Króli i aniołków.

Były nawet akcenty babiogórskiego tańca i pastorałki.

Ponieważ Dziadkowie zastanawiają się kim w przyszłości zostaną ich wnuczki i wnukowie, więc w naszym programie artystycznym postanowiliśmy im zdradzić swoje wymarzone zawody prezentując się w odpowiednich strojach, z charakterystycznymi rekwizytami i recytując wiersze. 

 

To Święto było okazją do wręczenia własnoręcznie wykonanych upominków, złożenia najpiękniejszych życzeń oraz spotkania z Gośćmi przy ciasteczku i kawie. Spotykając się z tej okazji w naszym gronie, pragnęliśmy wyrazić swoją miłość oraz pokazać jak Babcie i Dziadkowie są dla nas ważni, potrzebni i jak bardzo ich kochamy.

 

 

tekst: Wiesława Krzeszowiak

 

Dzień Babci i Dziadka

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com