23 marca 2017

Dziewiąta edycja konkursu piosenki anglojęzycznej „Śpiewać (po angielsku) każdy może…” odbyła się 21 marca 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej ­Curie w Suchej Beskidzkiej. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze szkół naszego powiatu, my prezentowaliśmy się po raz trzeci. W ubiegłym roku wyróżnienie wyśpiewała Agnieszka Malczyk, no a w tym bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Front i jego chórek.

 

O godzinie 7:40 spotkaliśmy się na próbie generalnej w naszej szkole, gdzie ostatni raz dopracowywaliśmy nasze występy, a następnie udaliśmy się na przystanek autobusowy.
O 9:20 byliśmy już na miejscu. Przed konkursem dla uczniów gimnazjum, swoje wokalne zmagania toczyli licealiści. Do występów przygotowywały nas pani Edyta Chowaniak, która motywowała nas i doskonaliła naszą wymowę, była także naszym opiekunem podczas wyjazdu oraz pani Joanna Pacyga, czuwająca nad czystym śpiewem. Parę minut później oficjalnie rozpoczął się konkurs. Uczniowie podczas występów grali na instrumentach, tańczyli i śpiewali – oczywiście po angielsku.  Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki, a zatem istniała duża konkurencja wśród występujących uczestników.  Pierwszymi reprezentantami naszej szkoły byli: Mateusz Front (jako główny wokal), Magdalena Piergies, Anna Pacyga, Adrianna Basiura i Gabriela Klimasara (chórek), którzy zaśpiewali piosenkę Steviego Wondera "I Just Called To Say I Love You" . Następnie Adrianna Basiura i Gabriela Klimasara zaśpiewały hit Rihanny - "Stay", a Marzena Spyrka zaprezentowała "Love yourself" Justina Biebera wraz z własnym akompaniamentem. Ostatni występ przedstawicieli z naszej szkoły był bardzo wesoły.  Uczennice klasy IIb i IIa (Alicja Pająk, Aleksandra Iciek, Daria Ciepły, Kamila Nędza, Joanna Chowaniak, Nikola Burger, Katarzyna Mętel, Anna Pacyga, Aneta Kudzia, Magdalena Piergies, Karolina Szarlej, Beata Radwan, Marzena Spyrka i Weronika Klimasara) odtworzyły singiel Sabriny "Boys". Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jurorzy zarządzili przerwę, po której zostały ogłoszone wyniki. Jury konkursowe przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:


I MIEJSCE: MATEUSZ FRONT wraz z Magdaleną Piergies, Anną Pacyga, Adrianną Basiura i Gabrielą Klimasara za niezwykłe wykonanie "I Just Called To Say I Love You" Steviego Wondera.

II MIEJSCE: Dagmara Stypuła za wspaniałe wykonanie „Rolling in the deep” Adele.

III MIEJSCE: Anna Koper za piękne wykonanie „Hallelujah” Leonarda Cohena.

 

Gratulujemy naszym zwycięzcom tak wspaniałego występu, oryginalnego talentu artystycznego i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Całe wydarzenie oceniam bardzo pozytywnie. Atmosfera na konkursie jest cudowna, więc na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.

 

 

 

tekst: Magdalena Piergies

 

Do trzech razy sztuka...

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com