28 lutego 2017

Tłusty czwartek był w naszej szkole dniem wyjątkowym, nie tylko ze względu na wszechobecne aromaty pączków i innych słodkości. W tym dniu Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Babia Góra" zorganizował w naszym Zespole Szkół akcję krwiodawstwa.

 

Inspiracją do takiego wydarzenia była historia mieszkanki Zawoi, matki jednego z uczniów Szkoły Podstawowej, która w lutym br. musiała zostać poddana operacji serca. By wykonać tego typu zabieg, lekarze potrzebowali dużego zapasu krwi.

 

Na zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo, bo aż 46 osób. Byli to zarówno honorowi krwiodawcy zrzeszeni w klubie, jak i Ci, którzy po raz pierwszy dzielili się niezwykłym darem, jakim jest krew. W ciągu kilku godzin podczas akcji krew oddało 39 osób, co w sumie daje nieco ponad 17,5 litra życiodajnego płynu.

 

Składamy wszystkim uczestnikom akcji, a także organizatorom i pracownikom służby zdrowia serdeczne podziękowania! Zebrana krew pomoże nie tylko kobiecie, z myślą o której zorganizowano wydarzenie, ale również innym potrzebującym pacjentom.

 

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu akcjom, grono honorowych dawców będzie się stale powiększać. Zachęcamy wszystkie zdrowe, pełnoletnie osoby do oddawania krwi. I Ty możesz zostać bohaterem! Twoja krew może uratować czyjeś życie i zdrowie!

Więcej szczegółów na http://rckik.krakow.pl oraz http://www.oddajkrew.pl

 

 

tekst: Agnieszka Warmuz-Trybała

 

Akcja Krwiodawstwa w naszej szkole

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com