28 października 2017

„Nie bądź łoś - odblask noś”… Takie i inne podobne  hasła widniały na klasowych transparentach i tabliczkach, z którymi uczniowie klas I-III przemaszerowali ulicami naszej miejscowości.

Przed wyjściem wszyscy młodsi uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, które od tej pory będą stałym elementem ubioru podczas wycieczek , spacerów oraz podczas drogi do szkoły.

Uczniowie ubrani w kamizelki z transparentami i znakami drogowymi wyglądali bardzo kolorowo, zwracając uwagę przechodniów oraz kierowców. Niektórzy z nich sympatyzowali z nasza barwną i bezpiecznie poruszającą się grupą używając klaksonów i świateł  co oznaczało, że popierają naszą akcję.  Uczniowie  z pomocą nauczycieli, wręczali odblaskowe paski starszym wiekiem przechodniom i informowali kiedy należy je nosić.

Odblask to ważny element, ponieważ temu małemu przedmiotowi, przyczepionemu do odzieży wierzchniej lub torby czy plecaka możemy zawdzięczać bezpieczną drogę, szczególnie w jesienne poranki i mgliste popołudnia.

Podczas przerwy  na zawojskim skwerku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia oraz rozdali kolejne odblaski. Dotarliśmy także pod budynek UG w Zawoi a naszym uczniom udało się zainteresować naszą akcją pracowników oraz radnych, zebranych na sesji gminnej.

    

Pokazaliśmy, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i być widocznym nie tylko sobie nawzajem ale także mieszkańcom naszej miejscowości
 

 

tekst: D. Tomusiak

 

„Nie bądź łoś - odblask noś”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com