12 kwietnia 2017

Uczniowie kl. IIa i IIb z Gimnazjalnego Koła Teatralnego „Etiuda” zostali laureatami Powiatowego Konkursu Artystycznego. Antoni Bogdan zajął I miejsce, a Marta Pająk wraz z grupą teatralną zdobyła III miejsce.

 

VII edycja Powiatowego Konkursu Artystycznego „Czytanie Poezji na Różne Sposoby. Czytanie Lipskiej, Krynickiego, Barańczaka” odbyła się 7 kwietnia 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej. Klub uczniowski S.Z.C.Z.U.R.  gościł gimnazjalistów ze wszystkich szkół powiatu suskiego. 

 

W tym wydarzeniu artystycznym wzięli udział także członkowie gimnazjalnej grupy teatralnej „Etiuda” w składzie: Antoni Bogdan, Marta Pająk, Karolina Szarlej i Jakub Smyrak. Ich talent aktorski, mimika, gestykulacja oraz determinacja i mistrzowska umiejętność oddawania emocji zostały docenione przez jury konkursu, które przyznało
I miejsce w kategorii „Najlepszy Wykonawca” Antoniemu Bogdanowi za kompilację tekstów Stanisława Barańczaka („Protokół”) i Ewy Lipskiej („Egzamin”).  Marta Pająk wraz ze swoją grupą poruszyła struny wrażliwości widzów tekstem Stanisława Barańczaka „NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy”, zdobywając III miejsce w kategorii „Najlepsza Grupa Teatralna”.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!
 

 

*Terminem „Nowa Fala” określa się zjawiska artystyczne i kulturowo-społeczne ukształtowane w końcu lat sześćdziesiątych i w latach siedemdziesiątych. Najczęściej jednak jest on używany w stosunku do twórczości poetyckiej pokolenia, które w tym okresie pojawiło się w polskim życiu literackim (m. in.  Stanisław Barańczak, Julian Kornhauser, Jerzy Kronhold, Ryszard Krynicki, Leszek Moczulski, Adam Zagajewski, Ewa Lipska).

 

 

Tekst: Katarzyna Wilczyńska

„ETIUDA” wypłynęła na Nowej Fali*

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com