26 października 2017

We wtorek 17 października w auli budynku naszej Szkoły Podstawowej odbyła się uroczystość pasowania na uczniów. 37 pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Elegancko ubrane pierwszaki w kolorowych biretach przybyły na uroczystość razem ze swoimi rodzicami. Na początku uroczystości pan dyrektor Krystian Kaznowski przywitał wójta gminy pana Marcina Pająka, nauczycieli, rodziców oraz dzieci. Pierwszaki oraz koleżanki z klasy IVb przygotowały inscenizację o wróżkach i przenieśliśmy się do Świata Fantazji. Dzieci musiały udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Wykazały się wiedzą na temat swojej Ojczyzny, miłością do niej, pokazały, że potrafią ciężko pracować, a także pięknie śpiewać. Zdały egzamin z bezpiecznego poruszania się po drodze. Pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował dzieci na uczniów szkoły. Z przejęciem na twarzy dziewczynki i chłopcy powtarzali słowa przysięgi:

 

„Przyrzekamy szanować wszystkich,
którzy pracują w szkole po to,
aby nam było w niej dobrze.
Będziemy się starali być
dobrymi kolegami i koleżankami.
Będziemy przyjaciółmi roślin i zwierząt.
Chcemy swą nauką i zachowanie,
sprawić radość rodzicom i nauczycielom
oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.”
 „Tak nam dopomóż Bóg”

 

Pierwszaki otrzymały również swój pierwszy dokument tożsamości – legitymację szkolną, dyplomy pasowania, które wręczył pan wójt Marcin Pająk oraz różne upominki od starszych uczniów naszej szkoły. A na zakończenie uroczystości ślubowania wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 

W imieniu uczniów klas pierwszych dziękujemy z całego serca gościom, którzy uświetnili naszą uroczystość, rodzicom, którzy przygotowali wspaniały poczęstunek, nauczycielom, starszym kolegom i koleżankom za wspaniałe prezenty, Radzie Rodziców za prezent oraz wszystkim, którzy miłą myślą byli przy nas.
                                                                                               

 

 

tekst: A. Łata, W. Makoś

 

Ślubowanie pierwszaków

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com