05 maja 2017

'Easter Egg Hunt', to jedna z angielskich tradycji, która bardzo przypadła nam do gustu. Korzystając z funduszy, które zgromadziliśmy na kiermaszu z okazji obchodów Dnia Świętego Patryka zakupiliśmy ponad 10 kilogramów czekoladowych jajek. W dniach od 10 do 12 kwietnia wielkanocne zajączki ukryły je wszystkie na stadionie. Uczniowie z klas  I-III gimnazjum oraz klasa Vb na lekcjach języka angielskiego udali się na wielkie poszukiwanie.

Każda grupa miała inną ilość jajek do znalezienia, w zależności od ilości osób w danej klasie. Pierwszoklasiści z grupy I wykazali się największym zaangażowaniem i pomimo tego, że nie udało im się odnaleźć wszystkich jajek – 105- wykazali się umiejętnością współpracy w grupie, walczyli do końca świetnie się przy tym bawiąc. Najlepszą klasą okazała się klasa III , która miała do znalezienia najwięcej jajek bo aż 130. Znaleźli wszystkie, no ale przecież są najstarsi, najszybsi no i kochają czekoladę ponad wszystko. Uczniowie klasy Vb i klasy II gimnazjum grupa II również sprostali temu zadaniu i zgromadzili przeznaczoną im ilość jajek. Niepokonanym okazał się Damian Rak  z klasy III gimnazjum, któremu udało się zgromadzić aż 21 czekoladowych przysmaków.

Wśród małych jajek, znajdowały się również duże - jedno na każdą grupę, za znalezienie którego uczniowie otrzymali dodatkową nagrodę. Po wyczerpujących poszukiwaniach nadszedł czas na relaks, a mianowicie konsumpcję słodkości.

Zbieranie jajek to zabawa, która po raz pierwszy miała miejsce w naszej szkole. Na pewno wszystkim bardzo się podobało i chętnie pobawią się w to jeszcze raz za rok. Szczegółowe wyniki naszych zmagań oraz dokumentację zdjęciową znajdziecie oglądając filmik przygotowany przez Marcina Pacygę ucznia klasy III gimnazjum. Miłego oglądania!

 

Kliknij i zobacz film na YT

 

tekst: Natalia Łatka

 

'Easter Egg Hunt' w Zespole Szkół w Zawoi Centrum

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zawoi       "W naszej szkole uczymy, wychowujemy w duchu miłości do Boga, Ojczyzny i ludzi."

Partnerzy:

 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoi Centrum

Przedszkole nr 1,     Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza 

Zawoja 2000, 34-222 Zawoja    tel./fax +48 33 87 75 020

e-mail: zszawojacentrum@gmail.com